Bizi Hemen Arayın Bize İstediğinizi Sorun

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
Nedir?

Kalıcı Makyaj, cildinizin rengini implante etme sanatıdır. Kalıcı makyaj diğer adıyla “mikro-pigment uygulaması” steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla natürel ve mineral içerikli boyaların derinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Kullanılan pigmentler, bitkisel kaynaklı ve organik boyalar olup kesinlikle yan etki yapmaz. Kalıcı makyaj için kullanılmakta olan boyalar yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda, kirpik diplerinde kirpiklerin gür ve doğal görünmesine, cilt renginizle uyumlu olanaklar yaratılabilir. Kalıcı Makyaj çatlaklar, doğum lekeleri, çiller, yaşlılık lekeleri ve düzensiz cilt renklenmeleri gibi bazı küçük kusurları kapatılabilir veya biçim bozuklukları giderilebilir. En büyük avantajlarından birisi de makyaj tazeleme, yenileme gibi dertleri ortadan kaldırmakta olup, zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Hakkında Merak Edilenler

Kirpik Lifting, kirpiklere uygulanan bir bakımdır, kirpik tektürünüze göre ortalama 2 ile 4 bakım arasında kirpiklerinizde gözle görülür uzama ve kalınlaşma kaydedilir.

"Kirpik Lifting" adından da anlaşılacağı gibi kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına gelir. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak, daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerinize zarar vermeden, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

İpek kirpikten zarar görmüş kirpikler, seyrek, kısa ve düz kirpikler, kirpiklerini ipek kirpikten sonra dinlendirmek isteyenler, her gün kıvırıcılar ile uğraşmaktan sıkılanlar, tatilde maskara sürmekten hoşlanmayanlar ve balayından önce gelinler için ideal bir kürdür. Kirpik Lifting Keratin Bakım, sadece 1 saat içerisinde gözle görünür şekilde kirpiklerinizde botox etkisi yapar, bu sayede kirpikleriniz daha kalın, daha uzun, kıvrık ve daha hacimli görünür. Ortalama 3-4 uygulamadan sonra kirpiklerinizde gözle görünür kalınlaşma ve uzama kaydedilir.

Kaş insan yüzündeki en önemli kısımdır. Kaş şekliniz karakterinizi ve duygularınızı ele verir. Bin bir çeşit kaş şekli vardır ve uzman ellerden geçmeyen kaşlar bakışların anlamsızlaşmasına neden olur. Rengi, gürlüğü, kavisi, şekli yüzünüzle uyumlu olup olmayışı çok önemlidir.

• Doğuştan kaş şekli ve rengi problemli olanlar
• Sürekli cımbızla yanlış alımlara bağlı olarak kaşları seyrekleşmiş ya da küsmüş olanlar
• Daha kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler
• Kaşları düşük ve küskün bir ifadeye sahip olanlar
• Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler
• Yaralanma ya da yanık gibi istenmeyen durumlar sonrasında kaşsız kalanlar
• Kontakt lens kullananlar

Uygulama öncesinde kaş bölgesine tropikal anestezi yapılır. Kontür, ultra ince uçlu bir iğneyle cildin sadece en üst tabakasına yumuşak hatlar çizilerek uygulanır. İğneler tek kullanımlıktır. Kendi kılınızla aynı yönde doğal çizgiler atılır.

Kaş kontüründe kullanılan üç teknik vardır;
• Kaş tasarımı çizildikten sonra tasarımın tamamını kalıcı makyaj boyası ile boyamak.
• Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi incecik kıl şekilleri çizmek.
• Kaş tasarımı çizildikten sonra kaş tasarımı bölgesini kalıcı makyaj boyası ile hafifçe gölgelendirmek.

Bu uygulama sayesinde fazla büyük gözler, normal göz şekline getirilebilir. Bitişik olan gözler, daha büyük gösterilebilir. İddiasız olan gözlerinizi çekici ve estetik görünüme kavuşturabilirsiniz. Eyeliner uygulaması zor bir malzemedir. Likit olduğundan ve ince bir fırçayla sürüldüğünden dolayı çok dikkatli ve ince çekilmesi gerekir. Eyeliner, kaleme göre daha belirgin renkte olup gözleri daha çok öne çıkarır. Ayrıca bakışlara dramatik bir hava katar. Göz tipine göre ince veya biraz daha kalın çekilebilir. Gözün üstüne de altına da uygulanabilir. Tercihe bağlıdır. Ayrıca eyeliner gece makyajı için de çok uygundur. Gözleri vurgulayan hoş bakışlar sağlar.

Kalıcı dudak makyajı ya da diğer adıyla dudak kontürü, istenilen ve uygun bulunan renklerde dudak çerçevesine kontür ve dudak içini renklendirme şeklinde uygulanır. Dudak kontürü ile küçük dudakları büyütebilirsiniz, hatları belirginleştirebilir, hatta biraz dudak hattının dışına çıkarak değişiklikler yapabilirsiniz. Zamanla kaybettiğimiz dudak rengimiz ve dudak çerçevemiz, uçuklar, yara izleri, sigara gibi kötü etkenler ve kötü beslenmeden dolayı soluklaşır ve hatlarını kaybedebilir. Bu durumda kaybettiğiniz pigmentlerin yerini hemen kalıcı dudak makyajı uygulamasıyla doldurabilirsiniz. Dudaklarınızın şeklinden memnun değilseniz şeklinde değişiklik de yapabilirsiniz. Kalıcı ruj gibi görüntüler elde edebileceğiniz gibi doğal görünüme sahip sonuçlar da alabilirsiniz. Bunun için dudağınızın kaybetmeden önceki rengini (bunu dikkatli baktığınızda görebilirsiniz, dudak içine doğru daha belirgindir) tespit ederek, bu renkte bir kalıcı dudak makyajı uygulandığında doğal sonuçlar alabilirsiniz. Kalıcı dudak kontürü için önce dudak uyuşturulur, sonra en uygun çizim yapılarak son şekli verilir ve daha etkili bir şekilde uyuşturma tamamlanır. Ardından bu formu hiç bozmadan uygun renklerle kalıcı dövme işlemi yapılır.

Kirpiklerin daha yoğun gösterilmesi, göz şeklinin ideal boyuta getirilmesi için kirpik dibine uygulanan bir işlemdir. Dipliner göz kapağımızda, kirpik diplerini doldurmak ve daha yoğun göstermek için dikkatlice yapılması gereken, özen isteyen bir işlemdir.

İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığını arttıran bir sistemdir. Normalde takma kirpikler bütün olarak kirpik diplerine yapıştırılır. Bu sizin kirpik diplerinizin hava almasını engeller. İpek kirpikler ise kıl kökünün yaklaşık 2-3 mm uzağına tek tek eklendiği için kirpik diplerinizin hava almasını engellemez ve böylece kendi kirpiklerinize hiçbir zarar vermeden yoğun ve uzun kirpiklere kavuşursunuz.

Günümüzde her kadın Hollywood yıldızlarının o muhteşem bakışlarına sahip olmak ister. Bakışlardaki en önemli ayrıntı kirpiklerdir. Bir türlü o derin bakışlara kavuşamıyorsanız, kirpikleriniz kısa, seyrek ve açık renkse ipek kirpik tam size göre. İpek Kirpikler sizin kirpiklerinizin ucuna bitkisel bir yapıştırıcı yardımıyla sabitlenerek uygulanır. İpek Kirpik hizmeti merkezimizde verilmekle birlikte daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak isterseniz merkezimi ziyaret edebilirsiniz.

Güvenli, hijyenik ve sonuç alabileceğiniz kalıcı makyaj uygulaması için Şişli Mecidiyeköy'de Anitya Güzellik’i tercih edebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Profesyonel ekibimiz tarafından Epilasyon, Cilt Bakımı, Hydrafacial, Bölgesel İncelme/Zayıflama ve Kalıcı Makyaj hizmetleri verilmektedir.

Gizlilik İlkeleri   |   ©   Tüm hakları saklıdır. © Copyright Anitya Güzellik.